ESTIU

estiu cartell estiu-01

Programa / Estructura:

Seran dividits en dos grups, Grup 1  2003-2006  i  Grup 2 2007-2010.

Realitzaran tècniques de diferents proves atlètiques, entrenaments específics de l’atletisme, xerrades educatives, altres esports com bàsquet, hockey , escalada, escacs, zumba kids, patinatge, petanca, esgrima  , un taller de manualitats, una competició de proves combinades amb un regal per al guanyador masculí i femení de cada categoria , dos dies de piscina coberta al Parc del Garraf, i 4 excursions que es faran els divendres, la 1 setmana aquàrium de Barcelona i parc del laberint amb autocar, la 2 setmana zoo de Barcelona amb tren, la 3 setmana a Catalunya en miniatura, circuits de maquetes + circuit d’aventura amb autocar  i la 4 setmana al Tibidabo amb autocar.

Els més petits realitzaran les mateixa programació però amb la càrrega i tècniques adaptades al seu evolució motora.

Dirigida a:

Nens i nenes nascut  entre 2003 i 2010

Objectius:

Promocionar i millorar la pràctica de l’atletisme :

Es treballarà per millorar la tècnica de totes les especialitats atlètiques  , aprendre a gaudir d’aquest esport  , crear uns bons hàbits, fomentar el treball en equip ,treballar el  companyerisme encara que sigui un esport individual  i donar una alternativa als joves atletes per continuar practicant aquest esport en les vacances. A més treballar d’una manera lúdica i aprendre iniciació a altres esport amb monitors especialitzats, en escacs, escalada, zumba, petanca  i esgrima .

Dies / Horaris:

4 setmanes , Els dies d’entrenament són de dilluns a dijous, en el horari de 9:00 a 13:00 i donarem mitja hora d’acollida de 8.30 a 9.00 i el divendres  farem excursions, la sortida serà a les 9.30 però els nens tindran que arribar a les 9.00 on explicarem les normes de  cada excursió on anem i que farem i la recollida serà cada divendres a les 17.00 a les pistes d’atletisme.

Lloc:

Pistes municipals d’atletisme de Vilanova, Rda. Iberica 58.

Nombre màxim participants:

30 per grup, total 2 grups.

Preu:

  • 50 € la setmana, no se divideixen per dies. Si es pot inscriure per setmanes , no fa falta inscriure al nen a les 4 setmanes pero si no n’hi ha places per a tots donarem prioritat als que tinguin mes setmanes .
  • A tots els inscrits lliurarem una samarreta del campus DINAMI-K.
  • Excursions incloses
  • premis als 1 classificats de la combinada final de campus per categoria i sexe.

Coordina:

Pili Egea. Coordinadora campus i entrenadora del DINAMI-K Club Atletisme Vilanova, telèfon: 664.428.025. Els entrenadors seran els habituals del club,i també contarem amb professionals que col·laboraran en el campus.

Organitza:

DINAMI-K  Club Atletisme Vilanova amb el suport del Regidoria d’esport ajuntament de Vilanova i la Geltrú.

Gestió de les inscripcions:

Les inscripcions es realitzen descarregant els full d’inscripció de la pàgina web i lliurar-los en les oficines del club, Rda. Ibèrica 58, Vilanova i la Geltrú, (pistes municipals d’atletisme de Vilanova).Finalitza el dia 24 de juny.

Recomanacions:

És imprescindible portar aigua, esmorzar, tovallola,  i roba còmoda per realitzar l’activitat

Horaris per setmanes :

1 GRUP (2003-2006)

 

1 SETMANA

HORARIS DILLUNS  4 DIMARTS 5 DIMECRES  6 DIJOUS  7 DIVENDRES 8
8:30 – 9:00 ACOLLIDA

 

ACOLLIDA

 

ACOLLIDA

 

ACOLLIDA

 

ACOLLIDA

 

9:00 – 10:45 SALT ALÇADA /

LLANÇAMENT DE PES

9:45 -12:45 ESCALADA I JOCS AL PAVELLÓ  MARXA ATLÈTICA / OBSTACLES COORDINACIÓ /

CIRCUITS HABILITAT

AQUARIUM

PARC LABERINT

10:45 – 11:15 ESMORZAR ESMORZAR ESMORZAR ESMORZAR AQUARIUM

PARC LABERINT

11:15 – 13:00 HOCHEY

 

ESCALADA

I JOCS EN EL PAVELLÓ

JOCS AMB PATINS  PATINETS PISCINA RECREATIVA

11.30 12.30

AQUARIUM PARC LABERINT

 

2 SETMANA

HORARIS DILLUNS  11 DIMARTS 12 DIMECRES  13 DIJOUS  14 DIVENDRES 15
8:30 – 9:00 ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA
9:00 – 10:45 SALT DE LLARGADA /LLANÇAMENT DE MARTELL TRIPLE SALT /LLANÇAMENT DE JAVALINA  9.00 A 10.00 PICHI

10.00 A 10.45

RELLEUS

SORTIDES DE TACS / JOCS PER EQUIPS ZOO BARCELONA
10:45 – 11:15 ESMORZAR ESMORZAR ESMORZAR

10:45-11:15

ESMORZAR ZOO BARCELONA
11:15 – 13:00 ESCACS

(11.00/12.30)

BÁSQUET

I

BADMINTON

11.15 12.15 AEROBIC( ZUMBA KIDS )

12.15 13.OO VELOCITAT AMB TANQUES

 

RIA I OBSTACLES  I JOCS AMB AIGUA ZOO BARCELONA

 

3 SETMANA

 

HORARIS DILLUNS  18 DIMARTS 19 DIMECRES  20 DIJOUS  21 DIVENDRES 22
8:30 – 9:00 ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA
9:00 – 10:45 SALT ALÇADA/

LLANÇAMENT DE PES

SALT AMB PERXA /LLANÇAMENT DE DISC  MARXA ATLÈTICA RIA I JOCS AIGUA /CIRCUITS HABILITAT CATALUNYA EN MINIATURA
10:45 – 11:15 ESMORZAR ESMORZAR ESMORZAR ESMORZAR CATALUNYA EN MINIATURA
11:15 – 13:00 PETANCA

(11.30/12.30)

ESGRIMA

(11.30/12.30)

JOCS PLATJA DEL FAR (VOLLEYBOL, FUTBOL) PISCINA RECREATIVA

11.30/12.30)

CATALUNYA EN MINIATURA

 

4 SETMANA

 

HORARIS DILLUNS  23 DIMARTS 24 DIMECRES 25 DIJOUS  26 DIVENDRES 27
8:30 – 9:00 ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA
9:00 – 10:45 ANGLÉS , PARLEM AMB ANGLÉS FEM JOCS I TATRE EN ANGLÉS

 

11.15 A 12.00

CONTES EN ANGLÉS    + JOCS + TEATRE

TRIPLE SALT /LLANÇAMENT DE JAVALINA  VELOCITAT AMB TANQUES / RELLEUS CINEMA A LES PISTES D’ATLETISME TIBIDABO
10:45 – 11:15 ESMORZAR ESMORZAR ESMORZAR ESMORZAR TIBIDABO
11:15 – 13:00 SALT DE LLARGADA /LLANÇAMENT DE MARTELL FALCONS COMBINADA FINAL DE CAMPUS!!!! DIPLOMES PODIO

-LLARGADA

-PES

-60 LLISOS

COMBINADA FINAL! PREMIS PODIO

-ALÇADA

-PILOTA

-60 TANQUES

 

TIBIDABO

 

 

2 GRUP (2007-2010)

  SETMANA

HORARIS DILLUNS  4 DIMARTS 5 DIMECRES  6 DIJOUS  7 DIVENDRES 8
8:30 – 9:00 ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA
9:00 – 10:45 HOCHEY  JOCS AMB PATINS PATINETS 9:45-12:45 ESCALADA I JOCS AL PAVELLÓ

 

TALLER DE MANUALITATS. AQUARIUM

PARC LABERINT

10:45 – 11:15 ESMORZAR ESMORZAR ESMORZAR ESMORZAR AQUARIUM

PARC LABERINT

11:15 – 13:00  SALT ALÇADA/

LLANÇAMENT DE PES

 

SALT AMB PERXA /LLANÇAMENT DE DISC ESCALADA I JOCS AL PAVELLÓ PISCINA RECREATIVA

(11.30/12.30)

AQUARIUM PARC LABERINT

 

2 SETMANA

 

HORARIS DILLUNS 11 DIMARTS 12 DIMECRES  13 DIJOUS  14 DIVENDRES 15
8:30 – 9:00 ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA
9:00 – 10:45 ESCACS

(9.30/11.00)

BÁSQUET

I

BADMINTON

9.00 A 10:00

VELOCITAT AMB TANQUES

10.00 A 11.00 AEROBIC(ZUMBAKIDS)

RIA I OBSTACLES  I JOCS AMB AIGUA ZOO BARCELONA
10:45 – 11:15 ESMORZAR ESMORZAR 11.00 A 11.30 ESMORZAR ESMORZAR ZOO BARCELONA
11:15 – 13:00  SALT DE LLARGADA /LLANÇAMENT DE MARTELL

 

TRIPLE SALT /LLANÇAMENT DE JAVALINA 11.30 A 12.15 RELLEUS

 

12.15 A 13.00

PICHI

SORTIDES DE TACS / JOCS PER EQUIPS ZOO BARCELONA

 

3 SETMANA

 

HORARIS DILLUNS  18 DIMARTS 19 DIMECRES  20 DIJOUS  21 DIVENDRES 22
8:30 – 9:00 ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA
9:00 – 10:45 PETANCA (9.30/10.30) ESGRIMA (9.30/10.30) MARXA ATLÉTICA CIRCUITS HABILITAT /

RIA I JOCS AIGUA

CATALUNYA EN MINIATURA
10:45 – 11:15 ESMORZAR ESMORZAR ESMORZAR ESMORZAR CATALUNYA EN MINIATURA
11:15 – 13:00 SALT ALÇADA/

LLANÇAMENT DE PES

SALT AMB PERXA /LLANÇAMENT DE DISC JOCS PLATJA DEL FAR (VOLLEYBOL, FUTBOL)

RECOLLIDA A LA PLATJA DEL FAR A LES 13.00

PISCINA RECREATIVA

(11.30/12.30)

CATALUNYA EN MINIATURA

 

4 SETMANA

 

HORARIS DILLUNS 25 DIMARTS 26 DIMECRES  27 DIJOUS  28 DIVENDRES 29
8:30 – 9:00 ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA ACOLLIDA
9:00 – 10:45 LLANÇAMENT DE MARTELL PICAS , PILOTES MEDICINALS/ SALT DE LLARGADA TRIPLE SALT /LLANÇAMENT DE PILOTA  VELOCITAT AMB TANQUES / RELLEUS CINEMA A LES PISTES D’ATLETISME

 

TIBIDABO
10:45 – 11:15 ESMORZAR ESMORZAR ESMORZAR ESMORZAR TIBIDABO
11:15 – 13:00 ANGLÉS , PARLEM AMB ANGLÉS FEM JOCS I TATRE EN ANGLÉS

 

11.15 A 12.00

CONTES EN ANGLÉS    + JOCS + TEATRE

FALCONS COMBINADA FINAL DE CAMPUS!!!! DIPLOMAS PODIO

-LLARGADA

-PES

-60 LLISOS

COMBINADA FINAL DE CAMPUS!!!! DIPLOMAS PODIO

-ALÇADA

-PILOTA

-60 TANQUES

-600 M LLISOS

TIBIDABO